Glebowy bank węgla – rozpoczynamy pierwsze prace na łące eksperymentalnej
Rozpoczęliśmy prace nad pierwszą w Polsce łąką węglową – elementem eksperymentalnego glebowego banku węgla. To projekt łączący ochronę klimatu z odbudową przyrody, realizowany przez Fundację Kwietna we współpracy z naukowcami i odpowiedzialnym biznesem.
Prywatne rezerwaty przyrody – nasza metoda ochrony polskich łąk

Chronimy Nieborowskie Pole i planujemy objęcie ochroną Polany Strożyskiej – łąkowe tereny w Bolimowskim Parku Krajobrazowym stają się prywatnymi rezerwatami, w których realizujemy działania ochrony czynnej i edukacji przyrodniczej.
Glebowy bank węgla – przywracanie łąk jako forma ochrony klimatu

Czy łąki mogą pomóc w walce ze zmianami klimatu? Wspólnie z naukowcami badamy, jak roślinność i użytkowanie łąki wpływają na zdolność gleby do trwałej i stabilnej sekwestracji CO2.
Rozpoczynamy działania w ramach projektu Adoptuj Łąkę 2025

Fundacja Kwietna rusza z kolejną edycją projektu Adoptuj Łąkę. W 2025 roku skupiamy się na ochronie łąk w Bolimowskim Parku Krajobrazowym i wdrażaniu rozwiązań opartych na przyrodzie, m.in. tworząc prywatne rezerwaty przyrody i glebowy bank węgla.
Greenvolt Power

Adoptuj Łąkę 2024 – pierwsze kroki ku czynnej ochronie łąk

Pierwszy rok projektu pokazał, że łąkę naprawdę da się adoptować – a ochrona przyrody może łączyć ludzi, firmy i naukę we wspólnym działaniu.
Zimowa łąka – czas odpoczynku i ukrytego życia

Zimą łąka odpoczywa, ale nie milknie całkiem. Pod suchymi źdźbłami i szronem trwa ukryte życie – w glebie, nasionach, gniazdach i korzeniach toczy się powolny cykl przetrwania.